Opis ebooka "Skuteczna samoobrona, czyli jak bronić się przed atakującym"

Kup teraz książkę "Skuteczna samoobrona, czyli jak bronić się przed atakującym" »

Jest pewien bardzo poważny mit na temat naszego osobistego bezpieczeństwa...

Mit niestety dość popularny:

Wiele osób uważa, że w sytuacji zagrożenia naszego życia ze strony napastnika ktoś nam pomoże.

Ten mit może być nawet jeszcze bardziej niebezpieczny:

Wiele osób uważa, że jeśli znajdziemy się w miejscu publicznym, gdzie otaczają nas inni ludzie i zostaniemy zaatakowani to na pewno inni przyjdą nam z pomocą.

Co ciekawe – liczne badania i eksperymenty psychologiczne pokazują, że jest dokładnie odwrotnie. W większości przypadków możemy przede wszystkim liczyć na siebie.

Dlaczego tak się dzieje?

Z bardzo różnych powodów.

Inni ludzie nie chcą zauważać trudnej sytuacji, boją się angażować w jakiekolwiek konflikty a nawet cieszą się, że nie ich dotyczy dany problem. Brzmi to może brutalnie, ale tak właśnie jest.

Ciekawe jest to, że przebywanie w miejscach pełnych ludzi jest nawet o wiele bardziej niebezpieczne, ponieważ ludzie stają się bardziej nieczuli.

Pomyśl o tym – większość przestępstw ma miejsce nie w społeczeństwach zamieszkujących małe, spokojne wioski, gdzie ludzie doskonale się znają, ale w dużych aglomeracjach, gdzie jest mnóstwo ludzi, którzy mogliby okazać sobie pomoc, ale tego nie robią.

Prawda jest więc taka, że aby nie dopuścić do zagrożenia albo obronić się, powinniśmy liczyć na siebie.

Jak jednak można się obronić albo uniknąć zagrożenia, jeśli nie jesteśmy specjalistami od samoobrony, sztuk walki ani nie posiadamy dużej siły fizycznej?

Czy jest to w ogóle możliwe?

Zapraszam do skorzystania z wiedzy zawartej w poradniku Skuteczna samoobrona, czyli jak bronić się przed atakującym, którego autorem jest Michał Andrzejczak.

Dowiesz się z niego, dwu bardzo ważnych rzeczy:

Wiele osób myśli, że wymaga to wielu przygotowań, ćwiczeń fizycznych i treningów. To fakt – one nam na pewno pomogą, ale prawdą jest, że możesz nauczyć się skutecznych technik samoobrony o wiele łatwiej niż może się to wydawać.

Oto tylko niektóre rzeczy, jakie odkryjesz, korzystając z tej książki:

Jeśli chodzi o techniki samoobrony to jest jeszcze jedna, ważna rzecz – pewne bardzo ważne pytanie:

Czy jest sens, aby się tego w ogóle uczyć?

To jest pytanie, które być może zadajesz sobie teraz, kiedy czytasz ten fragment tekstu.

Być może nigdy nie zdarzyła Ci się taka niebezpieczna sytuacja i uważasz, że raczej nie będzie to miało miejsca.

Oczywiście, może Ci się to nigdy nie zdarzyć.

To podobnie jak z uczeniem się każdej nowej umiejętności, na przykład w szkole – jeśli jesteśmy inteligentnymi uczniami to wiadomo, że uczymy się każdej przydatnej umiejętności, choć wiele z nich może się nam nie przydać. Warto jednak je poznać, ponieważ nigdy nie wiadomo dokładnie, co może być nam potrzebne.

Podobnie z umiejętnością samoobrony. Może się nigdy nie przydać, ale warto ją posiadać, choćby dla jednej sytuacji...

Być może nigdy nie będziemy zmuszeni do jej wykorzystania, ale może zdarzyć się, że będzie to coś, co uratuje nas z opresji.

Jest jeszcze coś, co przemawia za skorzystaniem z tych porad.

Najlepiej uczyć się nie od teoretyka, ale od kogoś, kto faktycznie zna temat i wie na czym on polega. Oto krótka notatka na temat autora i jego doświadczenia, która pozwoli Ci nabrać przekonania, że masz do czynienia z poważną wiedzą przekazywaną przez kogoś doświadczonego:

„Mieszkam w dużym mieście w centralnej Polsce i niestety wiele razy miałem do czynienia z niebezpiecznymi sytuacjami na ulicy. Na szczęście nikt nigdy nie zrobił mi poważnej krzywdy. Myślę, że w dużej mierze zawdzięczam to umiejętnościom nabytym podczas treningów taekwondo, kick-boxingu oraz krav maga.

Znam łatwe sposoby obrony i wiem, że przeciętny Kowalski również może je z powodzeniem zastosować. Postanowiłem więc podzielić się moją wiedzą z innymi.

To właśnie opisane przeze mnie techniki wykorzystywane są do szkolenia jednostek specjalnych policji i wojska. Ich prostota polega na tym, że oparte są na naturalnych ludzkich odruchach i nie wymagają doskonałej sprawności fizycznej.

Biorąc udział w szkoleniu samoobrony zapłaciłbyś za tę wiedzę kilkaset złotych.”

Michał Andrzejczak, autor poradnika

Pobierz inne darmowe ebooki oraz audiobooki w formacie MP3 i CD, jak również książki drukowane. Odwiedzający tę stronę szukali: opis i przykłady samoobrony samoobrona poradnik.