"Spam. Profilaktyka i obrona" - recenzja

Kup teraz książkę "Spam. Profilaktyka i obrona" - Bartosz Danowski i Łukasz Kozicki »

Masz już serdecznie dosyć darmowych reklam przychodzących na Twoją pocztę? Darmowych a jednocześnie... niechcianych? Czy otwierając swoją skrzynkę pocztową nie czujesz się tak, jakbyś zaraz miał stanąć w obliczu kilkudziesięciu natarczywych akwizytorów? Pora z tym skończyć! Jeżeli Twoja skrzynka nie daje Ci odpowiedniej ochrony przed tym, co nazywamy spamem - sięgnij po książkę "Spam. Profilaktyka i obrona" Bartosza Danowskiego i Łukasza Kozickiego.

Autorzy poruszyli tutaj wiele istotnych kwestii, z którymi zetknąć się możesz używając nie tylko polskich, ale też i zagranicznych serwisów pocztowych. Mamy tu bowiem ciekawie rozwinięty rozdział o tym, czym właściwie jest spam i jakie są jego korzenie. Kto wpadł na pomysł zalewania nas reklamami i jak ewoluowały one, aby przypominały coraz to normalniejsze e-maile a tym samym - wprowadzały nas w błąd i zostawały otwierane. Odróżnisz też, które z informacji są, a które nie są spamem. Czy wiesz bowiem, że bardzo często rejestrując się na serwisach i nie czytając zbyt wnikliwie ich regulaminu nieświadomie zgadzasz się na dostarczanie Ci materiałów reklamowych? A to już nie jest spamem, cokolwiek o tym sądzisz. I pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się, kto tak naprawdę na tym zarabia i jak nasz kraj wypada pośród innych krajów? Na te pytania także otrzymasz odpowiedź.

Spam przedostaje się nie tylko do naszych mejli, ale także na komunikatory, strony www, fora dyskusyjne oraz, niestety, na nasze komórki poprzez SMS-y i MMS-y. Jak się przed nimi bronić? Czytaj dalej. Przed łańcuszkami, wszelakimi pluskwami internetowymi i wirusami przemycanymi poprzez mejle można się skutecznie ochronić. Jak? E-book ten dostarcza na ten temat mnóstwa informacji. Jest więc poruszana kwestia prawna dotycząca ochrony praw konsumenta i prywatności rady, jak analizować nagłówki mejli, jakie programy zwalczające spam zainstalować i jakie proste działania można podjąć, aby pozbyć się spamu nie instalując programu (np. opcja "białych" i "czarnych" list).

Autorzy nie poprzestają tylko na metodach obrony przed niechcianymi informacjami, mejlami i reklamami - propagują także aktywnie działanie przeciwko spamowaniu dołączając informacje o tym, jak i gdzie można składać skargi oraz jakie są akty prawne na ten temat. Zbiór tych wszystkich informacji jest wyjątkowo imponujący i na pewno nie ma nic wspólnego z bez myślnym spamowaniem o spamie. Aktualność i przystępna cena to dodatkowe atuty tej wartej uwagi publikacji.

Pobierz inne darmowe ebooki oraz audiobooki w formacie MP3 i CD, jak również książki drukowane.