"Dobre wypracowania" - recenzja

Kup teraz książkę "Dobre wypracowania" - Elżbieta Banecka »

Każdy z nas niejednokrotnie stawał przed dylematem – jak stworzyć dobrą pracę pisemną, taką by była ona na temat a do tego by cieszyła oko profesora czy nauczyciela. Trudno jest bowiem napisać coś co od razu przypadnie do gustu czytelnikowi. Pisząc daną pracę popełniamy zawsze masę błędów i nie chodzi tutaj głównie o błędy ortograficzne czy też interpunkcyjne bo te zdarzają się nawet najlepszym mistrzom pióra i to nie raz. Chodzi zaś o błędy w budowie danej pracy, o jej składnię, o to, że często forma przerasta treść, że gubimy wątek i tworzymy coś co zupełnie nie odpowiada normom jakie nam wyznaczono i tak na dobrą sprawę nie bardzo wiadomo o co nam chodziło. Temat swoje a my swoje.

Każdy kto napotkał takie właśnie problemy za pewne marzył o tym by zdobyć dobry przepis czy wzór na stworzenie takiej idealnej pracy. I oto, w dobie bardzo modnych ostatnio książek w postaci elektronicznej – potocznie nazywanych e-bookami - pojawia się przed nami niepowtarzalna szansa poznania tajników napisania dobrej pracy. Ujawnia je w bardzo przystępnej formie autorka Elżbieta Banecka w swojej książce zatytułowanej Dobre wypracowania.

Książka składa się z 9-ciu części, a w każdej z nich odnajdziemy, w przejrzysty sposób opisane, absolutnie skuteczne wzory, łatwe w zastosowaniu w czasie pisania danej pracy. Najkrócej mówiąc książka bazuje na opisaniu pięciu głównych zagadnień, składających się na stworzenie dobrej pracy pisemnej:

Pierwszy element – tworzenie odpowiednich tez
Drugi element – technika pięciu lektur
Trzeci element – budowa linii twierdzeń
Czwarty element – dobór odpowiednich przykładów do zbudowanych twierdzeń
Piąty element – schemat hamburgera czyli tworzenie pracy warstwami – dokładnie tak jak tworzy się hamburgera.

Na temat pisania prac istnieje na rynku wiele podobnych książek więc co wyróżnia akurat tę? Przede wszystkim autorka zadbała o wygląd graficzny, co powoduje, iż nie widzimy w książce tylko suchej treści, co na ogół nas zniechęca, ale doszukujemy się tutaj czegoś o wiele więcej. Ciekawe porównania a do tego ilustracje, przyciągną uwagę niejednego czytelnika. Sama autorka pisze we wstępie, że pisanie dobrej pracy, nawet tej najkrótszej, jest podobne do budowy domu. Najpierw trzeba stworzyć porządne, solidne fundamenty i na nich stworzyć swoje dzieło. Książka ta jest więc opisem „budowy domu”, z tą różnicą , że nie dotyczy ona betonowej konstrukcji a papierowego albo raczej elektronicznego dzieła.

Po drugie, książka napisana jest naprawdę w bardzo przystępny sposób, co też wpływa na wyróżnienie jej spośród setki innych tego typu podręczników. Czyż mając do wyboru : 100-stronicowy, zapisany maczkiem elaborat, pełen suchej teorii i wyszukanych sformułowań lub bardzo przystępnie napisaną książkę, ozdobioną ilustracjami, bogatą w ciekawe porównania, nie wybierzemy tej drugiej? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Po trzecie książka ma formę dialogu z czytelnikiem, co także ułatwia nam znacznie jej odbiór. Czytając więc tą pozycję, mamy wrażenie jakby sama autorka była jednym z nas czytelników i doświadczając tych samych problemów co my, znajdując na nie doskonałą receptę, teraz dzieli się tą wiedzą z nami.

Sięgając po książkę Dobre wypracowanie sięgamy jednocześnie po doskonały przewodnik, który przeprowadza nas przez tajniki napisania pracy doskonałej. Nie ma w tej książce nudnej teorii, nie ma też przydługich opisów i niestworzonych porównań. Jej lektura to lektura łatwa, szybka i przyjemna. Warto zaopatrzyć się w tą pozycję. Nie powinno jej zabraknąć w żadnej z naszych biblioteczek. Paradoksalnie książka ta wcale nie jest przeznaczona jedynie dla uczniów czy studentów. Tak naprawdę jest to książka dla każdego z nas. Sposoby jakie omówione są prze panią Barbarę, są w gruncie rzeczy sposobami radzenia sobie w każdej trudnej i nowej dla nas sytuacji, która wymaga od nas opanowania i jasnego wyznaczenia swoich praw ale i zaakceptowania granic, których nam z kolei przekroczyć nie wolno.

Jeśli będziemy potrafili jasno sprecyzować przed samym sobą oraz przekazać otoczeniu to czego chcemy, to za czym obstajemy i to czego będziemy bronić z zaciętością, to cały świat jest nasz. Ta książka tylko to potwierdza i dostarcza nam niezbędnej motywacji do tego by poznać swoją wartość i umiejętnie ją zaprezentować.

Pobierz inne darmowe ebooki oraz audiobooki w formacie MP3 i CD, jak również książki drukowane. Odwiedzający tę stronę szukali: wypracowanie na temat sa granice których nie wolno przekraczac, sciagnij za darmo program do napisania wypracowan z dialogiem, jak napisać dobre wypracowanie porady za darmo schemat wypracowania jak napisac wypracowanie dobre wypracowania elżbieta banecka za darmo, jak napisać dobrą recenzję książki-przykłady. A także: cego składa się wypracowanie wypracowania wypracowanie sciaga zaprezentuj swoja firme przepis dobre wychowanie-.
A także: jak pisać temat : hobby jak pisać temat hobby, wzór wyprawania pisać po kolei napisać dobre darmowy ma rzeczy doskonalych wypracowa napisac dobre przepis.
A także: rzeczy doskonałych rzeczy doskonałych wypracowa wypracowanie,,cy kady nas gust? ebook napisać wypracowanie/, napisać przepis -.
Oraz: dobrą recencje poradnika sie pisze? darmowe sie składa wyprawanie we wstępie wyprawania?, przykłady napisania dialogu ściąga, temat budowy domu., temat hobby sciaga we wstępie wyprawania, recepta pisanie wypracowania, książka wypracowania opinie. Oraz: się pisze wypracowanie? napisac stepie ypraania, napisac porządne.
Jak również: pisze sie fundamenty betonowe, sie pisze, ciekawe pisac wstępie wyprawania ścioga napisania napisac ciekawe, motywacje studentów, przepis dobrą pracę, dobra prace pisemna. Oraz: drugi dom dobrze porownanie?? sciaga. Jak również: dobrą pracę pisemną porownanie - sciaga.
Jak również: wychowanie ciekawa ksiazka, recepta przewodnik ściąga, graficzny wygląd, wygląd graficzny, przewodnik ściąga, darmowe, wzor, sciagi ksiazce.
Jak również: porownanie sciaga przepis. Oraz: je przepis?(ściąga) ściąga recenzje, je. Oraz: konstrukcje betonowe dore wypracowaie, budwie dmu, recenzje, ściąganie książek ebooka, jakie, budow recenzji. domu pracę pisemną?, konstrukcje betonowe ebook, recenzja wzor, prace pisemna, opis sytuacji.
A także: granic elaborat?wzór, prace pisemną, darmowy wzór dobrą ściąge książkach, prace ksiazkach ebook. Oraz: budowa domu, książce. Oraz: ksiazce formy ściągania, ksiazka. opis sytuacji banecka dialog dialog sciagi prace, budowa domu ebook, elaborat.

E-booki podobne do "Dobre wypracowania", czyli na tematy:

wypracowania | ściąga | sciaga | jak napisać dobre wypracowanie?

wypracowania - Szybka nauka dla wytrwałych