Opis ebooka "Róbmy swoje – czyli byłem społecznym inspektorem pracy"

Kup teraz książkę "Róbmy swoje – czyli byłem społecznym inspektorem pracy" »

Poznaj historię opartą na doświadczeniach autentycznych społecznych inspektorów pracy

Od: Maria Schumann

 

Książka opisuje działalność społeczną niezwykle dociekliwego i upartego społecznego inspektora. Oparta jest na wielu doświadczeniach autentycznych społecznych inspektorów pracy, ukazując mechanizmy postępowania w określonych kręgach środowiskowych.

 

Główny bohater natrafia w swojej, w dobrej wierze prowadzonej działalności, na przełożonego, który postanowił go zniszczyć, najpierw zwalniając z pracy wbrew zakazom prawnym, a następnie zmieniając stanowisko, na zupełnie nie odpowiadające jego kwalifikacjom.

 

Istotnymi postaciami są zawodowy inspektor pracy, bez którego nasz bohater zginąłby bardzo szybko w dobie sztuczek prawnych wymyślanych przez prezesa i jego adwokata. Ważną rolę odgrywa też kadrowiec rozdwojony między lojalnością względem szefa, a potrzebą bycia porządnym człowiekiem.

 

Po piętach prezesowi depcze jego następca, który podjął się zadania zdawałoby się niemożliwego do realizacji. Lektura opisuje kolejne dzieje głównego bohatera przeplatane wątkami postępowań innych postaci. Kreślone cechy osobowościowe pokazują typy bohaterów charakterystyczne dla danych kręgów społecznych.

 

Morał tej opowieści potwierdza ponadczasową maksymę sprawiedliwości. Potwierdza zasadę, że dobro przyciąga dobro, a zło przyciąga zło.

 

Jeśli będziesz czynił dobro dla innych, to sprawiedliwość dziejowa i ciebie nawiedzi. Być może po wielu przejściach, niesprawiedliwościach i nawet krytycznych stanach zdrowotnych – ale zawsze warto szerzyć dobro. Człowiek jest tyle bowiem wart, ile potrafi bezinteresownie zrobić dla innych.

 

W dobie przemian ustrojowych w Polsce, kształtowania się nowego ustroju i nowych stosunków społecznych istotne jest unaocznienie, że wbrew szumowi medialnemu, takie cechy jak uczciwość, rzetelność, sprawiedliwość, bezinteresowność, wcale w naszym społeczeństwie nie zaginęły. Być może zostały jedynie uśpione zachłyśnięciem się kapitalizmem oraz pogonią za dobrobytem i bogactwem.

 

Róbmy swoje, to nic innego jak zachęta do poprawnego postępowania w stosunkach społecznych mimo natrafiania na przeciwności losu.

 

Robić swoje, to postępować wedle przyjętych i ukształtowanych poprawnych reguł działania, bez względu na otaczający świat, który czasami zwłaszcza medialnie skłania nas do chodzenia na skróty i łamania przyzwoitych zasad postępowania.

 

Robić swoje, to budować naszą Ojczyznę w indywidualnym rozmiarze przydzielonym danej jednostce, nie oglądając się na spektakularne efekty pozorujące rzeczywistość.

 

Maria Schumann

Pobierz inne darmowe ebooki oraz audiobooki w formacie MP3 i CD, jak również książki drukowane. Odwiedzający tę stronę szukali: czasopisma dla społecznych inspektorów pracy, poradnik społecznego inspektora pracy, opis kręgów środowiskowych, społeczna inspekcja pracy społeczny inspktor pracy poradnik kadrowca.

E-booki podobne do "Róbmy swoje – czyli byłem społecznym inspektorem pracy", czyli na tematy:

inspektor | praca

praca - Idealny pracownik