Opis ebooka "Dieta surowa, która jest... smaczna!"

Kup teraz książkę "Dieta surowa, która jest... smaczna!" »

Jak często zastanawiasz się, czy to, co właśnie jesz wyjdzie Ci na zdrowie? Kiedy przeczytałem poniższy spis - doszedłem do wniosku, że jem większość z wymienionych w nim rzeczy:

1.Przede wszystkim cukier i produkty w skład których wchodzi, takie jak dżem, różnego rodzaju galaretki, lody, ciasta, landrynki, guma do żucia, napoje słodzone cukrem, soki słodzone cukrem, owoce, owoce konserwowane za pomocą syropu cukrowego.
2.Keczup, musztarda, ostre sosy pomidorowe.
3.Bardzo słone produkty: chipsy, solone orzeszki, krakersy itp. O skutkach ubocznych soli pisałem w części pierwszej.
4.Wyroby z białego, przetworzonego przemysłowo ryżu.
5.Jedzenie mocno smażone.
6.Tłuszcze nasycone i oleje hydrogenizowane.
7.Margaryna.
8.Masło hydrogenizowane.
9.Kawa, napoje kawowe, herbata, alkohol, mleko.
10.Nikotyna.
11.Wieprzowina i wyroby z niej.
12.Jakiekolwiek ryby wędzone.
13.Jakiekolwiek wędzone mięso, szynki, kiełbasy itp.
14.Hot dogi, hamburgery, kanapki z mięsem.
15. Kurczaki hodowane na hormonach (stymulatorach wzrostu).
16.Zupy konserwowane i koncentrowane.
17.Wyroby z białej mąki (chleb biały, ciasta, ciasteczka, torty, krakersy, wafle, makaron, spaghetti itp.).
18.Zażywanie leków (aspiryna, środki nasenne, przeciwbólowe, antyhistaminowe) bez konsultacji z lekarzem.

Następnie spojrzałem na tytuł tej wyliczanki i powiało grozą, bo właśnie zobaczyłem napis...

Tego lepiej nie jeść i nie pić

Czy to możliwe, że większość tradycyjnych potraw, jakie jemy na co dzień ma się nijak do zdrowego odżywiania? Z tego, co za chwilę możesz przeczytać w opisywanym tu ebooku - niestety tak. Niewłaściwe odżywianie przyczynia się bywa nie tylko powodem naszego złego samopoczucia, ale może również prowadzić do poważnych schorzeń.

Autorzy ebooka „Dieta surowa, która jest... smaczna!” przedstawiają sposób, dzięki któremu możesz płynnie przejść z dotychczasowej diety na naprawdę zdrowe odżywianie się oparte na owocach i warzywach.

W książce znajdziesz też opisy wielu owoców i jarzyn. Aby sprawdzić ich listę - odwiedź spis treści.

Dla przykładu, przyjrzyjmy się kukurydzy:

Kukurydza jest bardzo zdrowa - jedna kolba słodkiej, gotowanej kukurydzy dostarcza zaledwie 90 kcal, dużo zaś błonnika pokarmowego i potasu.

Z kukurydzy wykorzystuje się znamiona, czyli miotełkę włosków, kolby, łodygi i liście. Znamiona zawierają olejek eteryczny, olej tłusty, garbniki, żywice, cukry, kwasy organiczne, witaminy C i K oraz sole mineralne. Ziarno kukurydzy zawiera sporo wody, białka, tłuszczów, włókien surowych, witaminy A, B1, B2, E, oraz C. Żadne ze zbóż nie zawiera tyle tłuszczu co kukurydza, jest to jednak tłuszcz bardzo zdrowy, ponieważ zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie linolowy i linolenowy, niezbędne do prawidłowego rozwoju człowieka. Kukurydza jest jednym z podstawowych zbóż. Otrzymuje się z niej kaszę i bardzo delikatną mąkę.

Wywar za znamion kukurydzy od wieków uznawany jest za środek moczopędny, rozkurczowy i przeciwzapalny, pomocny w kamicy nerkowej, zapaleniu nerek i wątroby, zapaleniu pęcherzyka żółciowego i przewodów żółciowych, zapaleniu miedniczek nerkowych, paradentozie, reumatyzmie, skazie moczanowej, cukrzycy, otyłości; zwiększa wydzielanie żółci oraz ilość usuwanych z moczem moczanów, fosforanów i szczawianów; likwiduje obrzęki spowodowane niewydolnością nerek, reguluje miesiączkę, oczyszcza organizm, zwiększa popęd płciowy, obniża ciśnienie krwi. Mąka kukurydziana polecana jest rekonwalescentom i osobom nie tolerującym glutenu pszenicy. Olej kukurydziany obniża poziom cholesterolu we krwi; nasiona osłaniają, goją i regenerują błony śluzowe żołądka i jelit, co szczególnie pomaga przy wrzodach żołądka.

Błonnik pokarmowy zapobiega zaparciom i zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów.

Potas wpływa na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej organizmu oraz prawidłowego rytmu serca, co zmniejsza ryzyko udaru mózgu i zawału serca.

Znakomity budulec dla mózgu, kości i mięśni.

Kolby gotować na parze; spożywać z zielonymi warzywami. - radzą autorzy ebooka.

Czego konkretnie możesz dowiedzieć się już za chwilę?

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Czym jest zakwaszenie organizmu i jak je neutralizować?

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Czego lepiej nie jeść i nie pić?

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Co jest powodem przedwczesnego starzenia się?

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Które witaminy za co odpowiadają?

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Omówienie najpopularniejszych owoców

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Omówienie warzyw i soków warzywnych

dieta surowa, odzywianie, owoce, warzywa Wiele przydatnych informacji o orzechach

Jak Twoja obecna dieta wpływa na zdrowie i samopoczucie?

Warto przyjrzeć się temu, co jemy. Wbrew pozorom, to bardzo ważne, czy będziemy mieli świetne samopoczucie i unikniemy chorób wynikających ze złego odżywiania i prowadzenia niezdrowego trybu życia czy też zaniedbamy te sprawy i zapłacimy za to zdrowiem.

Poradnik „Dieta surowa, która jest... smaczna!” dostarcza potrzebnych informacji, które pomogą Ci lepiej się odżywiać i zdrowiej żyć. Możesz posiąść tę wiedzę już teraz, możesz zainteresować się tym za kilka lat, gdy problemy zdrowotne zwrócą Twoją uwagę na istotność właściwej diety. Wybór należy do Ciebie...

Jak inteligentna osoba, zapewne wolisz odkryć sekrety zdrowego odżywiania już teraz i nie szkodzić sobie więcej potrawami, które nie służą Twojemu zdrowiu, a wzmacniać je umiejętnie stosując w diecie owoce i warzywa. Dlatego właśnie możesz zainwestować w tego ebooka i w swoje zdrowie już teraz!

Pobierz inne darmowe ebooki oraz audiobooki w formacie MP3 i CD, jak również książki drukowane. Odwiedzający tę stronę szukali: przepisy z zielonych owoców warzyw diety zdrowe odżywianie, czym jest zakwaszene organzmu jak je neutralzować? dieta surowa, która jest... smaczna! sergiusz karpov, dieta chorobach pęcherzyka żółcioego kukurydza. spis chorób wynikających ze złego odżywiania się jakie choroby wynikaja ze zlego odzywiania sie?, dieta surowa,ktora jest smaczna ebook darmowy, czy wedzone mieso jest zdrowe dla człowieka wpływ odzywana na zdrowe samopoczuce, dieta surowa, która jest... smaczna! darmo, zdrowe odżywianie dieta zdrowy tryb życia.
A także: wplyw zdrowego odzywiania samopoczucie przy zapaleniu miedniczek nerkowych, wpływ zdrowego odżywiania samopoczucie odżywane czyl owoce warzywa, zapaleniu przeodó żółcioych, zapalene żołądka odżywane, warzywa kture nie zakwaszaja zoladka.
Jak również: zapalenie miedniczek nerkowych opis zdrowego odżywiania przez dzień która metoda wędzenia zdrowsze, zdrowa miedniczki nerkowe, skutki zlego odzywiania hamburgery, czy kukurydza gotowana zdrowa darmwe ebki zdrwych jelitach, odywianie niewydolnoscią nerek, czy są ciasteczka krakersy, kukurydza słodka kolbie zdroie. odrzywianie sie codzien odżywia co jemy czego jesc, odzywianie produkty surowe odzywia czego jesc odzywianie przy wrzodach zołądka odzywianie przy wrzodach zoladka darmowe diety odżywianie poradniki odżywianie się.
A także: surowa która smaczna jak wplywa zdrowie kukurydza odżywianie się pomocą soków, mięso wędzone nie wpływ odżywiania miesiączkę.
Jak również: odzywianie sie poradnik zdrowa kukurydza gotowana, odżyianiu dzieci surowa przy reumatyzmie, gotowana zdrowa jak wplywa diete, gotowana zdrowa.
Jak również: niewydolność nerek odzywianie owocami warzywami darmwe ebki zakwaszeniu. przy skazie moczanowej udar mózgu, poradnik diety wrzodach. wrzody żołądka czego niejeść niewłasciwe ebook, smaczne odzywane.
Jak również: co co wrzodach żołądka reumatyzmie ebooks niezdrowe wrzodach zoladka hormonie wzrostu, diety żołądka niewłaściwe się. Oraz: diety dla organizmu surowe owoce są zapaleniu nerek, jakie surowe warzywa darmowy poradnik diete poradnik zdowe odzywiania, solone orzeszki są, jesc kukurydze skazie moczanoej, ryby wędzone. złe sie porady solone orzeszki zdrowie, olej kukurydziany opis, dzień zdrowego odżywiania dieta, kukurydza, zdrowie, skład surowej, codzien, gotowana, jesc hasła zdrowego warzywo zdrowie ebook matematyka kiełbasa, kolbie zdroa zdrowa?, porady owocami, odrzywianie, owoców surowe owoce?, e-book spis.
Oraz: odżywinie, udr mózgu kolba zdrowie ebook kor mozgu owoce dieta-zdrowe, jeść jesc dieta-zdrowe. odzywinie dzem smaczna deta, kolby kukurydzy. kolba kukurydzy- smaczne niewłaściwe niewlasciwe porady paradentoze, zrowe.
Jak również: owoce warzywa sie, darmowe smaczne, - zasady. jadać darmowe ebooki odżywianie, odżywiać organizm, kurczaki jemy. opis surowej, dżem, kukurydzy. zdrowie, diecie.
Jak również: kukurydz diet, zdrowa? zdrowe? zdowie. Jak również: jemy opis.
Oraz: parze nerkowa, spis ebooków.

E-booki podobne do "Dieta surowa, która jest... smaczna!", czyli na tematy:

dieta | zdrowe odżywianie

zdrowe odżywianie - Zdrowe odżywianie i jego sekrety
dieta - Witaminy, minerały i suplementy